DOFINANSOWYWANIE UDZIAŁU W SZKOLENIACH

INFORMACJE OGÓLNE

1. Przedmiotem zasad przyznawania środków finansowych są konferencje, szkolenia, warsztaty, seminaria, stypendia Erasmusa i inne wydarzenia w kraju i zagranicą, mające na celu podnoszenie kwalifikacji nauczycieli akademickich zatrudnionych w SzJO.
  2. Wysokość i warunki ustalania należności przysługujących z tytułu podróży służbowej krajowej i zagranicznej określają Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 19 grudnia 2002 roku (z późniejszymi zmianami).
  3. Decyzje dotyczące dofinansowania wyjazdu podejmuje dyrektor SzJO po zapoznaniu się z opinią kierownika zespołu językowego oraz rekomendacją Zespołu ds. wyjazdów, uwzględniając przepisy, o których mowa w punkcie 2.

WARUNKI DOFINANSOWANIA UDZIAŁU W SZKOLENIACH

1. Dofinansowanie wyjazdu uzależnione jest od:
  • środków finansowych przeznaczonych na ten cel w budżecie SzJO na dany rok akademicki,
  • celu i przydatności wyjazdu dla działalności SzJO,
  • formy upowszechnienia efektów.
  1. W przyznawaniu dofinansowania wyjazdu dyrektor SzJO kieruje się parytetem uwzględniającym liczebność poszczególnych zespołów językowych (w przybliżeniu: angielski – 50%, niemiecki – 20%, romański – 20%, rosyjski – 10% ).
  2. W przypadku wyjazdów na stypendia Erasmusa dyrektor SzJO może podjąć decyzję o przyznaniu dofinansowania, będącego dodatkiem do kwoty przyznanej nauczycielowi przez BWZ, pod warunkiem, że kwota ta nie pokrywa w całości udokumentowanych kosztów związanych z wyjazdem na stypendium.
  3. Dyrektor SzJO ma prawo odmówić dofinansowania wyjazdu, jeśli:
  • brak jest funduszy na ten cel,
  • nauczyciel nie realizuje statutowych obowiązków nauczyciela akademickiego UW,
  • wyjazd nie ma związku z misją i działalnością SzJO,
  • nauczyciel nie rozliczył się z poprzedniego wyjazdu, nie złożył sprawozdania i nie wywiązał się z obowiązku upowszechnienia wiedzy i efektów
  • nauczyciel nie złożył abstraktu wystąpienia (w przypadku udziału czynnego)
  • nauczyciel nie złożył faktury będącej podstawą rozliczenia kosztów wyjazdu

PROCEDURA UBIEGANIA SIĘ O DOFINANSOWANIE UDZIAŁU W SZKOLENIU

1. Nauczyciel ubiegający się o dofinansowanie wyjazdu zobowiązany jest do szczegółowego wypełnienia i złożenia wniosku przed planowanym wyjazdem. Wniosek może być odrzucony, jeśli nie zostanie prawidłowo wypełniony. | Formularz wniosku
  2. Wniosek należy złożyć w sekretariacie ds. pracowniczych.
  3. Kierownik zespołu językowego, po zaopiniowaniu wniosku, przekazuje go Zespołowi ds. wyjazdów.
  4. Zespół ds. wyjazdów w składzie: zastępca dyrektora SzJO ds. finansowych, przedstawiciele poszczególnych zespołów językowych( po jednym z każdego zespołu) oraz z głosem doradczym koordynator programu LLP Erasmus z ramienia SzJO rozpatruje wnioski dwa razy w roku akademickim: w semestrze zimowym i letnim.

W uzasadnionych przypadkach zespół ds. wyjazdów może się spotkać doraźnie.

1. Ostateczną decyzję o przyznaniu środków finansowych na wyjazd podejmuje dyrektor SzJO na podstawie przedstawionych przez zespół ds. wyjazdów rekomendacji.
  2. Pracownik sekcji finansowej SzJO informuje nauczyciela, któremu przyznano dofinansowanie, o czynnościach niezbędnych do realizacji wniosku. Nauczyciel zobowiązany jest do przestrzegania wymogów i terminów przekazanych przez sekcję finansową.
  3. W ciągu 14 dni od dnia zakończenia podróży pracownik ma obowiązek zgłoszenia się do pracownika sekcji finansowej w celu rozliczenia wyjazdu.
  4. Nauczyciel składa pisemne sprawozdanie z wyjazdu kierownikowi zespołu językowego. | Formularz sprawozdania
  5. Nauczyciel ustala z kierownikiem zespołu sposób i termin upowszechnienia wiedzy zdobytej podczas swojego wyjazdu.

WYJAZDY LLP ERASMUS

Nauczyciele SzJO mogą ubiegać się o wyjazd szkoleniowy za granicą w ramach programu LLP Erasmus. Koordynator programu LLP Erasmus z ramienia SzJO przesyła kierownikom zespołów informację o terminach składania zgłoszeń. Kierownicy zespołów zbierają zgłoszenia i przygotowują listę rankingową, biorąc pod uwagę m. in. liczbę poprzednich wyjazdów nauczyciela, datę poprzedniego wyjazdu, osiągnięcia danego nauczyciela i jego zaangażowanie w prace na rzecz zespołu i SzJO. Na podstawie list rankingowych dyrekcja SzJO przygotowuje i zatwierdza ostateczną listę osób rekomendowanych do wyjazdu. Wyjazdy nauczycieli SzJO UW w ramach programu LLP Erasmus mogą odbywać się wyłącznie poza okresem trwania zajęć dydaktycznych i sesji egzaminacyjnych.

Koordynatorem programu LLP Erasmus z ramienia SzJO jest mgr Joanna Pawlak-Radzimińska.

ZESPÓŁ DS. DOFINANSOWYWANIA WYJAZDÓW ZAGRANICZNYCH

• Magdalena Biesiadecka – przewodnicząca
  • Justyna Deczewska – przedstawicielka Zespołu Języka Rosyjskiego
  • Bożena Karczewska – przedstawicielka Zespołu Języka Niemieckiego, Niderlandzkiego i Języków Skandynawskich