Egzaminy certyfikacyjne z języków obcych

Uwaga! Strony wymienione poniżej są jedynymi aktualnymi źródłami informacji na temat egzaminów certyfikacyjnych i uznawania ocen.

1. Informacje o egzaminach certyfikacyjnych

2. Przykładowe testy egzaminacyjne z objaśnieniami

3. Repetytoryjne e-kursy języków obcych

4. Uznawanie zewnętrznych certyfikatów i ocen

5. Jak uzyskać certyfikat biegłości językowej

1. Na wniosek studenta Szkoła Języków Obcych wydaje odpłatnie Certyfikat Biegłości Językowej, potwierdzający poziom biegłości językowej na podstawie zdanego egzaminu certyfikacyjnego (Zarządzenie nr 4 Rektora UW z 18 stycznia 2007 r.)
  2. Certyfikat wydawany jest w języku polskim.
  3. Na wniosek może zostać wydany dodatkowy certyfikat w języku angielskim, niemieckim lub francuskim.
  4. Koszt jednego certyfikatu wynosi 25 zł.
  5. Przybliżony czas realizacji wniosku wynosi 21 dni.
  6. Aby uzyskać certyfikat należy:
    • pobrać i wypełnić formularz zgłoszeniowy – WNIOSEK | google docs
    • wypełniony wniosek należy przesłać mailem na adres: wnioski.certyfikaty@uw.edu.pl
    • wnieść opłatę w wysokości 25 zł za polską wersję językową (każda kolejna wersja językowa to koszt 25 zł) na konto: Uniwersytet Warszawski, Szkoła Języków Obcych, ul. Nowy Świat 69, 00-927 Warszawa 21 1160 2202 0000 0000 6084 9690 z dopiskiem: opłata za Certyfikat Biegłości Językowej
    • przesłać mailowo potwierdzenie przelewu: wnioski.certyfikaty@uw.edu.pl
    • Po sporządzeniu certyfikatu pracownik SzJO wysyła wnioskodawcy mail z zawiadomieniem o możliwości jego odbioru.
    • Certyfikaty wydawane są we wtorki w godzinach 09.00-13.00 i czwartki w godz. 8.00-12.00 w siedzibie Szkoły Języków Obcych UW, ul. Nowy Świat 69,  wejście B, p. 19, II piętro.
    • Wnioskodawca, odbierając certyfikat, sprawdza zgodność danych i poświadcza je własnoręcznym podpisem na wniosku oraz w księdze rejestracyjnej. W przypadku stwierdzenia niezgodności pracownik SzJO przygotowuje poprawiony certyfikat.
    • Wnioski i nieodebrane certyfikaty przechowywane są przez pięć lat, a następnie komisyjnie niszczone.
    • Od sesji letniej 2012/2013 wydawany jest NOWY certyfikat. Na nowym wzorze certyfikatu w polskiej wersji językowej widnieje OCENA KOŃCOWA z egzaminu. Certyfikaty już wydane nie podlegają wymianie.
    • UWAGA! Po odbiór certyfikatu należy zgłosić się osobiście. SzJO nie wysyła certyfikatów pocztą.