9. spotkanie dyrekcji uniwersyteckich ośrodków nauczania języków obcych

W dniu 13.11.2023 odbyło się spotkanie dyrekcji uniwersyteckich ośrodków nauczania języków obcych. Było to kolejne, dziewiąte już spotkanie w ramach cyklu spotkań forum FOR-UNI. Uczestniczyli w nim dyrektorzy i przedstawiciele kierownictwa centrów językowych Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, UMCS w Lublinie, Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Uniwersytetu Warszawskiego w roli gospodarzy. Celem spotkania była wymiana doświadczeń w zakresie zarządzania ośrodkami językowymi oraz omówienie bieżących kwestii związanych z certyfikacją biegłości językowej. Głównym tematem dyskusji była możliwość wprowadzania zadań mediacyjnych do egzaminów ustnych potwierdzających biegłość językową. Podczas spotkania w ramach dyseminacji rezultatów projektu Mediation in Language Learning and Teaching, przeprowadzonego w Centrum Nauczania Języków Obcych UW, liderki projektu przedstawiły informacje na temat założeń, przebiegu i wyników prac zespołu projektowego. Uczestnicy spotkania zostali także zapoznani z nowościami dydaktycznymi wydawnictwa NGL w zakresie nauczania English for Academic Purposes.

Posted in Uncategorized.