Podcast „Kuchnia Metodyczna”

Droga Słuchaczko, Drogi Słuchaczu, 

Z radością zapraszamy Cię do naszego nowego podcastu „Kuchnia Metodyczna”, przestrzeni, gdzie łączymy pasję do nauczania języków obcych, naszą wiedzę z dziedziny metodyki z doświadczeniem, wynikającym z wieloletniej praktyki nauczycielskiej.

Raz w miesiącu zamierzamy publikować odcinek, w którym będziemy:

  • Rozmawiać o skutecznych metodach nauczania języków obcych,
  • Dzielić się poradami na temat efektywnej nauki języków obcych,
  • Przybliżać ciekawostki i wyzwania związane z różnymi językami,
  • Dyskutować na temat roli psychologii w procesie edukacyjnym,
  • Odkrywać, jak języki łączą ludzi i kultury,
  • Starać się inspirować do rozwijania warsztatu nauczyciela.

obraz.png

Podcast to nasz sposób na wymianę doświadczeń, burzę mózgów i motywację w nauczaniu (i uczeniu się!). Wyobrażamy sobie, że będzie to nie tylko audycja, ale i przestrzeń do rozmów – czekamy więc na Wasze opinie, pytania i sugestie!

W każdym odcinku znajdzie się także wątek kulinarny – tytuł wszak zobowiązuje! 🍝🥘🥞

Pierwszy odcinek publikujemy dziś – 14 stycznia 2025, a jego tytuł brzmi: Co ma wspólnego nauczyciel z linoskoczkiem, czyli jak znaleźć balans pomiędzy nowoczesnym i tradycyjnym, efektywnym i efektownym na lekcji języka obcego?

obraz.png

Nasz podcast znajdziesz na:

Do usłyszenia!

Autorki podcastu „Kuchnia Metodyczna”

Justyna Deczewska i Magda Ziółek-Wojnar

Konkurs na ten-minute play

Centrum Nauczania Języków Obcych UW serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na ten-minute play.

Ten-minute play to krótka forma dramatyczna, która wywodzi się z tradycji jednoaktówki. Oficjalny debiut tego gatunku miał miejsce w 1977 roku podczas Humana Festival of New American Plays organizowanego przez Actors Theatre w Louisville. To fenomen współczesnego teatru, który na stałe zagościł na deskach anglojęzycznych scen.

Dzisiaj jest to gatunek w pełni uznany przez wielu anglojęzycznych twórców teatralnych. Organizowane w wielu miejscach na świecie festiwale ten-minute plays przyciągają młodych artystów; dramatopisarzy, reżyserów, aktorów. Ich bogactwo tematyczne i formalne doceniają widzowie i czytelnicy. Warto, aby ta forma dramatyczna dotarła do polskiego odbiorcy i wzbogaciła repertuar naszych scen.

Być może tak się stanie właśnie dzięki Tobie – zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu, które ma na celu rozpropagowanie tej formy artystycznego wyrazu.

Uczestnicy konkursu proszeni są  o zapoznanie się z regulaminem oraz przesłanie podpisanych zgód i oświadczeń w formie skanu.

Pracę konkursową wraz z podpisanymi oświadczeniami należy przesyłać do 6 stycznia 2025 r. na adres: 10mpfestival@gmail.com

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych:
instagram: 10mpfestival
fb: Festiwal 10-minute plays

Regulamin wraz z niezbędnymi zgodami znajdziesz tu:

Europejski Dzień Języków - baner

Europejski Dzień Języków: Języki dla pokoju

2024: Języki dla pokoju

“W ramach  obchodów do 700 milionów Europejczyków z 46 państw, które w Radzie Europy reprezentowane są przez swoich  przedstawicieli,  kierowany jest apel o podejmowanie nauki większej liczby języków  i to niezależnie od wieku uczących się oraz formy kształcenia – szkolnej czy pozaszkolnej. Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz  że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy.

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.”

Dowiedz się więcej: kliknij

DOJŚCIE DO CNJO W WAKACJE

W związku z sezonem urlopowym zmieniona zostanie organizacja ruchu pieszego do budynku CNJO na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu.

Od 1 lipca br. (pon.) drzwi do budynku Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW od strony Krakowskiego Przedmieścia zostaną zamknięte.

Do budynku CNJO będzie można dotrzeć wyłącznie bramą  od strony Kościoła Wizytek lub przez Muzeum UW.