Międzynarodowe cykliczne spotkanie Dydaktyków Rusycystów

W dniu 23.02.2024 o godz. 17.00 na platformie Teams odbyło się kolejne Międzynarodowe cykliczne spotkanie Dydaktyków Rusycystów w ramach Obrad Okrągłego Stołu. Oprócz dydaktyków z Polski w Obradach wzięli aktywny udział dydaktycy z Instytutu Slawistyki Uniwersytetu w Regensburgu oraz z Katedry Języków Obcych Uniwersytetu Beykent w Stambule. Tradycyjnie w Obradach uczestniczyli wykładowcy z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz liczna grupa dydaktyków z Katedry Przekładu i Dydaktyki Uniwersytetu Łódzkiego. Tym razem dołączyli do spotkania również dydaktycy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Tematem przewodnim międzynarodowego spotkania było Leksykalne szaleństwo na wszystkich poziomach językowych. Głównym celem Obrad była wymiana doświadczeń dydaktycznych.

Posted in Uncategorized.