Uniwersytecki System Nauczania Języków Obcych
Centrum Nauczania Języków Obcych jest jedną z kilku jednostek Uniwersytetu Warszawskiego, które uczą języków obcych w ramach Uniwersyteckiego Systemu Nauczania Języków Obcych (USNJO).
Informacje o lektoratach prowadzonych na UW znajdują się na stronie Rady Koordynacyjnej ds. Nauczania Języków Obcych i Certyfikacji Biegłości Językowej w zakładce LEKTORATY.
Lektoraty prowadzone przez Centrum Nauczania Języków Obcych
Oferta lektoratów Centrum Nauczania Języków Obcych wraz z terminami rejestracji zamieszczana jest na stronie Rejestracji żetonowej przed rozpoczęciem każdego semestru. Lektoraty Centrum Nauczania Języków Obcych oznaczone są kodem, który zaczyna się od cyfr 4024. Opisy lektoratów zamieszczone na stronie Rejestracji żetonowej zawierają m. in. informacje o poziomie docelowym, profilu, efektach uczenia się, terminach, lokalizacji, liczbie godzin, liczbie punktów ECTS, zakresie tematów, podręczniku, itp. Jeśli w opisie danego lektoratu brakuje powyższych informacji, skontaktuj się z lektorem prowadzącym dany kurs: adresy mailowe lektorów
Języki, których uczymy w CNJO
- angielski (kod lektoratu zawiera –ANG-)
- francuski (kod lektoratu zawiera –FRA-)
- hiszpański (kod lektoratu zawiera –HIS-)
- niderlandzki (kod lektoratu zawiera –NID-)
- niemiecki (kod lektoratu zawiera –NIE-)
- norweski (kod lektoratu zawiera –NOR-)
- rosyjski (kod lektoratu zawiera –ROS-)
- szwedzki (kod lektoratu zawiera –SZW-)
- włoski (kod lektoratu zawiera –WLO-)
Forma prowadzenia lektoratów
- Lektoraty tradycyjne (120 godzin dydaktycznych):
Wszystkie zajęcia prowadzone są w klasie. Są to z reguły kursy roczne (120 godzin dydaktycznych w ciągu roku). Po zapisaniu się na semestr zimowy student jest automatycznie rejestrowywany na semestr letni, chyba że samodzielnie wypisze się z lektoratu podczas rejestracji na kolejny semestr. - Lektoraty półinternetowe (120 godzin dydaktycznych):
Połowa zajęć na lektoratach półinternetowych prowadzona jest w klasie, a połowa na platformie internetowej MOODLE. Są to z reguły kursy roczne (120 godzin dydaktycznych w ciągu roku). Po zapisaniu się na semestr zimowy student jest automatycznie rejestrowywany na semestr letni, chyba że samodzielnie wypisze się z lektoratu podczas rejestracji na kolejny semestr. W kodzie lektoratu półinternetowego znajdują się litery -PINT-, np. 4024-ANGPINTC1-NEWS. - E-lektoraty:
Są to kursy semestralne składające się z 14 godzin dydaktycznych pracy w klasie i 46 godzin pracy na platformie CKC. W e-lektoracie na danym poziomie (oznaczonym tym samym kodem) można uczestniczyć tylko raz. W kodzie e-lektoratu znajduje się litera -S- oraz oznaczenie -1.a lub -1.b (sugerujące kolejność kursów w ramach tego samego poziomu: -1.a sugeruje pierwszy semestr, -1.b sugeruje drugi semestr), np. 4024-ANGSB1.1.a (e-lektorat języka angielskiego z poziomem docelowym B1, pierwszy semestr. - Lektoraty w pełni internetowe:
Są to kursy semestralne, obejmujące 60 godzin dydaktycznych pracy w Internecie. Obecnie mamy w ofercie następujące kursy: (1) „Język angielski: Elementy języka spotkań i konferencji, poziom B2″, kod: 4024-ANGB2-ZAS-DYS, (2) „Język angielski: „Pisanie streszczeń w języku angielskim, poziom B2”, kod: 4024-ANGB2-ZAS-STR, (3) „Język angielski: Efektywna komunikacja w biznesie, poziom B2″, kod: 4024-ANGB2-ZAS-EBC.
Profile lektoratów
- Ogólny:
Lektoraty o profilu ogólnym zawierają oznaczenie „O” w kodzie przedmiotu, np. 4024-ANGOC1 to kod lektoratu CNJO (4024) języka angielskiego (ANG) o profilu ogólnym (O) prowadzący do poziomu C1 - Ekonomiczny:
Lektoraty o profilu ekonomicznym zawierają oznacznie „BE” w kodzie przedmiotu, np. 4024-ANGEB2 to kod lektoratu CNJO (4024) języka angielskiego (ANG) o profilu ekonomicznym (E) prowadzący do poziomu B2 - Prawniczy:
Lektoraty o profilu prawniczym zawierają oznacznie „P” w kodzie przedmiotu, np. 4024-FRAPC1 to kod lektoratu CNJO (4024) języka francuskiego (FRA) o profilu prawniczym (P) prowadzący do poziomu C1 - Inne oznaczenia w kodach lektoratów:
4024-ANGPINTB2-HR (lektorat CNJO, język angielski, kurs półinternetowy, poziom docelowy: B2, profil: Human Resources); 4024-ANGPINTB2-MEDIA (lektorat CNJO, język angielski, kurs półinternetowy, poziom docelowy: B2, profil: Media); 4024-ANGPINTC1-CUL (lektorat CNJO, język angielski, kurs półinternetowy, poziom docelowy: C1, profil: Culture); 4024-ANGPINTC1-NEWS (lektorat CNJO, język angielski, kurs półinternetowy, poziom docelowy: C1, profil: News); 4024-WLOOA2-eng (lektorat CNJO, język włoski, profil ogólny, poziom docelowy: A2, lektor potrafi udzialać wyjaśnień i instrukcji obcokrajowcom w języku angielskim).
Kursy intensywne w przerwie zimowej i letniej
Centrum Nauczania Języków Obcych zaprasza studentów oraz wszystkich zainteresowanych, w tym osoby spoza UW, na intensywne kursy językowe (30h lub 60h) w przerwie zimowej i letniej. Po ukończeniu kursu studenci UW mogą uzyskać zaliczenie i punkty ECTS. Szczegółowa oferta kursów intensywnych zamieszczana jest na stronie Rejestracji żetonowej pod koniec semestru zimowego i letniego. Informacji udzielają Pracownicy sekretariatu ds. studenckich.
Uczestnicy kursów intensywnych mają prawo do rezygnacji z kursu po pierwszych zajęciach. Aby uzyskać zwrot żetonów, studenci powinni zgłosić rezygnację w ciągu dwóch dni na adres: jezyki.koordynator@uw.edu.pl