Konkurs na ten-minute play
Centrum Nauczania Języków Obcych UW serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na ten-minute play.
Ten-minute play to krótka forma dramatyczna, która wywodzi się z tradycji jednoaktówki. Oficjalny debiut tego gatunku miał miejsce w 1977 roku podczas Humana Festival of New American Plays organizowanego przez Actors Theatre w Louisville. To fenomen współczesnego teatru, który na stałe zagościł na deskach anglojęzycznych scen.
Dzisiaj jest to gatunek w pełni uznany przez wielu anglojęzycznych twórców teatralnych. Organizowane w wielu miejscach na świecie festiwale ten-minute plays przyciągają młodych artystów; dramatopisarzy, reżyserów, aktorów. Ich bogactwo tematyczne i formalne doceniają widzowie i czytelnicy. Warto, aby ta forma dramatyczna dotarła do polskiego odbiorcy i wzbogaciła repertuar naszych scen.
Być może tak się stanie właśnie dzięki Tobie – zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu, które ma na celu rozpropagowanie tej formy artystycznego wyrazu.
- Aby zaznajomić się z tą formą dramatyczną odwiedź stronę: http://www.10-minute-plays.com
- Aby dowiedzieć się, jak napisać ten-minute play odwiedź: http://www.10-minute-plays.com/how_to_write_a_10_minute_play.html
Uczestnicy konkursu proszeni są o zapoznanie się z regulaminem oraz przesłanie podpisanych zgód i oświadczeń w formie skanu.
Pracę konkursową wraz z podpisanymi oświadczeniami należy przesyłać do 6 stycznia 2025 r. na adres: 10mpfestival@gmail.com
Regulamin, wraz z niezbędnymi zgodami znajdziesz tu: pobierz
Inaugural Poetry Slam
The University of Warsaw’s Institute of English Studies and Centre for Foreign Language Teaching hosted the first English poetry slam, the Spring Slam, on May 16, 2024.
In a poetry slam, students perform their original poems, competing for the approval of a random audience jury.
This dynamic spoken word competition, born in 1980s America, aims to make poetry popular.
To see the highlights from the event, visit: Event Highlights
NOWY FORMAT CZĘŚCI USTNEJ EGZAMINU CERTYFIKACYJNEGO
Od roku akademickiego 2024/2025 zmianie ulega format części ustnej egzaminu z języków obcych na poziomie B2
Europejski Dzień Języków: Języki dla pokoju
2024: Języki dla pokoju
“W ramach obchodów do 700 milionów Europejczyków z 46 państw, które w Radzie Europy reprezentowane są przez swoich przedstawicieli, kierowany jest apel o podejmowanie nauki większej liczby języków i to niezależnie od wieku uczących się oraz formy kształcenia – szkolnej czy pozaszkolnej. Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy.
Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.”
Dowiedz się więcej: kliknij
Jubileuszowy numer newslettera CNJO
W imieniu swoim oraz wszystkich Autorów serdecznie zapraszam do lektury najnowszego, jubileuszowego numeru Ciekawostek Glottodydaktycznych, newslettera Centrum Nauczania Języków Obcych Uniwersytetu Warszawskiego.
To już dziesiąty numer, a z tej okazji Słowo Wstępne przygotowała Dyrekcja CNJO UW, za co serdecznie dziękuję.
dr Karol Stępień
Redaktor naczelny Ciekawostek Glottodydaktycznych
DOJŚCIE DO CNJO W WAKACJE
W związku z sezonem urlopowym zmieniona zostanie organizacja ruchu pieszego do budynku CNJO na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu.
Od 1 lipca br. (pon.) drzwi do budynku Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW od strony Krakowskiego Przedmieścia zostaną zamknięte.
Do budynku CNJO będzie można dotrzeć wyłącznie bramą od strony Kościoła Wizytek lub przez Muzeum UW.
Dzień Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego
20 kwietnia 2024 odbył się Dzień Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego, podczas którego kandydaci na studia na naszej Uczelni mieli możliwość spotkania z reprezentantami wydziałów i jednostek uniwersyteckich, w tym oczywiście z przedstawicielami Centrum Nauczania Języków Obcych. Nasi nauczyciele z prawdziwym entuzjazmem podejmowali kontakt z przyszłymi studentami, udzielali informacji o lektoratach i egzaminach językowych, zapraszali do uczestnictwa w naszych zajęciach. Dziękujemy lektorkom i lektorom za udział w tym wydarzeniu i czekamy na naszych przyszłych studentów!
SPRING SLAM
On 16 May 2024, the University of Warsaw (Institute of English Studies and Centre for Foreign Language Teaching) will host its first English poetry slam. So, what is a poetry slam?
It is a lively, interactive spoken word competition which originated in America in the 1980s. The idea was to popularize poetry which was deemed too academic and stuffy, as well as adding a competitive element. The contestants in the Spring Slam will be University of Warsaw students from all faculties who will read/perform their poems and be judged by a jury of randomly chosen audience members. Slam poetry
competitions are exciting and surprising events – it’s not always the most polished poem or confident poet that wins.
It is an inclusive event at the heart of which lies the idea that poetry is within all of us and therefore anyone can be a poet. The key is authenticity. In the digital age, it is important that we return to the very roots of communication: spoken word. So, if you feel like sharing your work then please enter our Spring Slam and send an email confirming your participation to Ms Anna Piwowarska: a.piwowarska8@uw.edu.pl!
Subject: SPRING (Wordsworth and Shakespeare have written about it but we want
your modern-day interpretation of it!)
Language: ENGLISH
Location: Dobra 55, Żółte Schody Paradne
Time: 17.00 – 19.00
Duration: 3 MINUTES OR LESS
Categories: C1 AND C2 LEVELS (winners will be awarded)
Deadline: 9 MAY 2024 (limited places available)
70-lecie Szkoły Języków Obcych UW (EBOOK)
Album Jubileuszowy – 70-lecie Szkoły Języków Obcych UW (EBOOK)
Zespół Redakcyjny: Magdalena Ziółek-Wojnar (koordynatorka). Ekaterina Bunina-Breś, Agnieszka Kowalewska, Agnieszka Harrison, Krzysztof Zabłocki, Anna Zięba